الگو های شمعی 2

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

الگوی سه سرباز سفید (Three White Soldiers) 

سه سرباز سفید، یک الگوی کندل استیک یا نمودار شمعی صعودی است که برای پیش‌بینی برگشت روند نزولی موجود در نمودار قیمت استفاده می‌شود. این الگو از سه کندل استیک متولی دارای بدنه بلند تشکیل می‌شود که در بدنه اصلی کندل قبلی باز شده و بالاتر از بیشنیه کندل قبلی بسته می‌شوند. این کندل استیک‌ها نباید سایه‌های خیلی بلندی داشته باشند و در بهترین حالت در بدنه اصلی کندل استیک قبلی الگو باز می‌شوند.

از آنجا که سه سرباز سفید یک الگوی صعودی است از آن به عنوان نقطه ورود و خروج استفاده می‌شود. معامله‌گرانی که در بازارهای دو طرفه فعالیت می‌کنند پس از تشکیل این الگو از پوزیشن فروش خود خارج می‌شوند همچنین معامله‌گرانی که در انتظار فرصتی برای ورود به روند صعودی هستند می‌توانند پس از تشکیل این الگو وارد پوزیشن خرید شوند.

هنگام معامله با الگوی سه سرباز ، توجه به این نکته ضروری است که افزایش شدید می‌تواند باعث خستگی در روند گردد به عنوان مثال عبور اندیکاتور شاخص قدرت نسبی از سطح 70 به سمت بالا می‌تواند نشانه ای باشد بر خستگی روند که در این شرایط امکان اصلاح و یا تثبیت قیمت وجود دارد ولی در میان مدت می‌تواند نمودار تمایل به صعود پیدا کند. به علاوه در یک حرکت افزایشی شدید می‌تواند سهام به سطح مقاومتی مهم برسد و قبل از افزایش قیمت، نمودار وضعیتی خنثی یا رنج پیدا کند.

 

الگوی سه کلاغ سیاه

نقطه مقابل الگوی سه سریاز سفید، سه کلاغ سیاه است. الگوی سه کلاغ سیاه تشکیل شده است از سه کندل متوالی با بدنه‌ای بلند که کندل دوم در بدنه کندل قبلی باز می‌شود و در پایین همان کندل بسته می‌شود. و کندل سوم نیز به همین صورت در بدنه کندل دوم باز و در پایین بدنه کندل دوم بسته می‌شود. در حقیقت در الگوی سه سرباز سفید خریداران کنترل بازار را درست می‌گیرند ولی در الگوی سه کلاغ سیاه فروشنده ها بازار را در دست می‌گیرند. که در برای تایید هر دو مورد می‌توان از اندیکاتور حجم و یا دیگر موارد استفاده نمود.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][us_image image=”11040″ size=”full” onclick=”lightbox”][us_image image=”11045″ size=”full” onclick=”lightbox”][us_image image=”11042″ size=”full” onclick=”lightbox” animate=”fade”][us_image image=”11043″ size=”full” onclick=”lightbox”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]الگوی ستاره صبحگاهی : ( morning star )

تشخیص : کندل اول قرمز و کندل سوم سبز است ؛ رنگ کندل میانی اهمیتی ندارد و با یک گپ از دو کندل دیگر جدا می شود .

کاربرد : روند نزولی را صعودی می کند .

الگوی ستاره شامگاهی : ( evening star )

تشخیص : کندل اول سبز و کندل سوم قرمز است ؛ رنگ کندل میانی اهمیتی ندارد و با یک گپ از دو کندل دیگر جدا می شود .

کاربرد : روند صعودی را نزولی می کند .[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][us_image image=”11048″ size=”full” onclick=”lightbox” animate=”fade”][us_image image=”11049″ size=”full” onclick=”lightbox”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

تلفیق کندل ها

قاعده جمع کندل های متوالی:
Open نهایی=Open اولی
Close نهایی=Close آخری
High نهایی= بالاترین High کندل های میانی
Low نهایی= پایین ترین Low کندل های میانی

نکته: بعد از تلفیق کندل ها سایه با ارزش می شود. مشخص میشود تمایل یرای خرید بیشتر است یا فروش

اگر سایه ها برابر بود منتظر کندل بعدی می مانیم
نکته: برای تلفیق کندل ها می توان از تایم هفتگی یا ماهیانه استفاده کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][us_image image=”11052″ size=”full” onclick=”lightbox” animate=”afc”][/vc_column][/vc_row]