[vc_row][vc_column][vc_column_text]

فیبوناچی

حمایت ها و مقاومت های مهم را مشخص می کند

فیبوناچی ریتریسمنت

فیبوناچی ریتریسمنت اصطلاحی در تحلیل تکنیکال است که به نواحی پشتیبانی و مقاومت اشاره می‌کند. سطوح فیبوناچی ریتریسمنت از خطوط افقی برای شناسایی موقعیت سطوح پشتیبانی و مقاومت استفاده می‌کنند. هر سطح با یک درصد خاص در ارتباط است. این درصد نشان می‌دهد که قیمت نسبت به حرکت قبل چه مقدار اصلاح شده است.

  • اندیکاتور هر دو نقطه‌ای را که  معامله‌گر مرتبط بداند به هم وصل می‌کند. (معمولاً یک نقطه‌ی بالا و پایین)
  • وقتی اندیکاتور روی چارت ترسیم شد، سطوح ثابت هستند و تغییر نمی‌کنند.
  • سطوح درصدی ارائه شده مناطقی هستند که قیمت می‌تواند متوقف یا معکوش شود.
  • نباید تنها به سطوح متکی بود. به عنوان مثال، یکی از کارهای خطرناکی که می‌توانید انجام دهید این است که فرض کنید قیمت بعد از خوردن به یک سطح فیبوناچی مشخص، معکوس می‌شود. احتمال وقوع این اتفاق هست اما احتمال وقوع هر اتفاق دیگری هم هست.
  • سطوح فیبوناچی ریتریسمنت بیشتر به منظور شناسایی نواحی تمایل استفاده می‌شوند. مثلاً شما اگر بخواهید معامله‌ی خرید انجام دهید، باید صبر کنید تا قیمت در یک سطح فیبوناچی خاص متوقف شود و سپس قبل از خرید، از آن سطح ریزش کند.
  • نسبت‌هایی که بیشتر متداول هستند شامل 23.6%, 38.2%, 50%, 61.8% و 6% می‌شوند. این درصدها نشان می‌دهند که قیمت در تناسب با حرکت قبلی چه میزان اصلاح یا ریتریس شده است
نکته: هرچه اصلاح کوتاه تر باشد روند قدرت مند تر است.
نکته: اصلاح معمولا نباید از 0.78 بیشتر شود. اگر بیشتر شد ممکن است یک اصلاح دیگر باشد و باید خطوط فیبوناچی  تغییر بدهیم.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_image image=”11062″ size=”full” onclick=”lightbox” animate=”fade”][/vc_column][/vc_row]